Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 polecanych akcesoriów do ochrony kabli
Zdecydowana większość używanych na co dzień urządzeń elektronicznych nie może działać bez okablowania. Choć technologia bezprzewodowa z każdym rokiem rozwija się coraz prężniej, to wciąż nie wyobrażamy sobie życia bez kabli. Aby wszystkie wykorzystywane sprzęty pracowały bezawaryjnie przez długi czas, należy zadbać o bezpieczeństwo przewodów zasilających. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 polecanych akcesoriów do ochrony kabli. Zachęcamy do lektury.
Oploty na kable
Najpopularniejszym sposobem zabezpieczania okablowania jest zastosowanie specjalnych oplotów nakładanych na kable. Wysokogatunkowe surowce użyte podczas produkcji tych akcesoriów zapewniają optymalną ochronę przed przerwaniem przewodów w wyniku pęknięcia żyły, uszkodzenia izolacji, awarii zewnętrznego płaszcza czy korkociągu. Oploty dostępne m.in. w sklepie internetowym porządekwkablach.pl, oferującym produkty do zabezpieczania i porządkowania kabli, wykonywane są z różnych materiałów – tworzywa sztucznego, metalu, włókna szklanego itp. Dzięki temu konkretny typ produktu można dobrać zarówno do rodzaju przewodu, jak i warunków środowiskowych, w których pracuje. Należy bowiem wiedzieć, że inne oploty sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych (domach, biurach), a inne na zewnątrz budynków.
Opaski i taśmy rzepowe
Do ochrony przewodów przed popularnymi uszkodzeniami mechanicznymi można użyć również opasek oraz taśm rzepowych. Akcesoria te nie tylko zabezpieczają okablowanie, ale także umożliwiają utrzymanie stałego porządku wśród używanych kabli. To wielorazowe produkty o zwiększonej trwałości i sile zapięcia. Bez problemów można umieszczać w nich kilka wiązek przewodów. Opaski z taśmy rzepowych to ciekawa alternatywa dla plastikowych trytytek. Poza tym, że pozwalają na wielokrotne zastosowanie, to stanowią dodatkową warstwę ochronną dla kabli, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększenia ich żywotności.
Listwy przypodłogowe
W pomieszczeniach biurowych i domowych gabinetach do ochrony kabli można użyć także listwy przypodłogowej. To rodzaj osłony w formie plastikowej bądź gumowej nakładki montowanej w bezpośrednim sąsiedztwie podłogi. Dostępne na rynku listwy produkowane są z wytrzymałych materiałów o zwiększonej trwałości. Zapewniają dużą odporność na nacisk i uszkodzenia mechaniczne. Doskonale przylegają do podłoża, a antypoślizgowa powierzchnia gwarantuje pełne bezpieczeństwo w trakcie ewentualnego nadepnięcia. Większość modeli wyposażona jest w praktyczne rozcięcie od spodu, dzięki czemu dodawanie do środka kolejnych przewodów nie stanowi problemu.
Organizery kabli
Na dodatkową ochronę przewodów pozwala też organizer. Spięte przy użyciu opasek rzepowych wiązki kabli można ułożyć w umieszczonym pod biurkiem organizerze i w ten sposób zabezpieczyć je przed przypadkowym zdeptaniem. Jest to ciekawa alternatywa dla korzystania z listwy. Przechowywanie przewodów z dala od podłogi chroni je również przed przegryzieniem przez domowe zwierzęta. Wykonane z solidnego metalu akcesoria w formie korytek umożliwiają łatwą segregację okablowania, co przekłada się na utrzymanie porządku na stanowisku pracy.
Najazdy i pokrywy kablowe
W przypadku przewodów wykorzystywanych do zasilania urządzeń używanych na zewnątrz warto sięgnąć po najazdy lub pokrywy zabezpieczające przed ciężarem pojazdów mechanicznych. Produkty te są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i szkodliwe substancje chemiczne. Nie rdzewieją i nie odbarwiają się. Dzięki nośności przekraczającej kilkanaście ton stanowią optymalną ochronę dla okablowania stosowanego na placach budowy, imprezach plenerowych czy międzynarodowych targach i warsztatach. Chętnie korzystają z nich też pracownicy lotnisk, centrów handlowych, fabryk, magazynów oraz innych zakładów przemysłowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana