Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy można naładować telefon w aucie?
W trakcie jazdy samochodem telefonu używamy dość intensywnie, głównie jako nawigacji. Wbudowane baterie nie są jednak w stanie wytrzymać takiego obciążenia zbyt długo, dlatego po jakimś czasie będziemy zmuszeni je naładować. Na szczęście istnieje na to kilka sposobów, a te, które są szczególnie warte uwagi, postaramy się pokrótce omówić w tym artykule.
Ładowanie z zapalniczki
Wykorzystanie, wbudowanego w niemal każdy samochód gniazda zapalniczki jest najprostszym sposobem naładowania telefonu. W zależności od zakupionej ładowarki będzie posiadała ona gniazda USB do podłączenia własnego kabla bądź wbudowany przewód z końcówką pasującą do portu ładowania telefonu. Decydując się na takie urządzenia, musimy być jednak bardzo ostrożni, gdyż wiele z nich cechuje wyjątkowo niska jakość, co może poskutkować nawet uszkodzeniem sprzętu. Kupujmy je więc jedynie w profesjonalnych sklepach z artykułami GSM, na przykład Super Shield, gdzie sprzedawane są jedynie produkty sprawdzonych firm.
Przeczytaj również: Co zaliczamy do chemii samochodowej?
Ładowanie z gniazda USB
W nowszych samochodach znajdziemy wbudowane gniazdo USB, pozwalające ładować telefony po podłączeniu kabla. Każdy z nas z pewnością w szufladzie ma co najmniej kilka przewodów, dobrym pomysłem jest więc umieszczenie jednego z nich w pojeździe, by zawsze był pod ręką. Poza funkcją ładowania, gniazda takie przeważnie pozwalają również połączyć telefon ze wbudowanym w pojazd systemem audio. Możemy dzięki temu słuchać muzyki, czy rozmawiać, bez konieczności konfigurowania połączenia Bluetooth. Oferuje to zwykle lepszą jakość, a szczególnie przydatne jest w sytuacjach, kiedy to z jakiegoś powodu nie chcemy łączyć się bezprzewodowo.
Przeczytaj również: Czym się kierować przy wyborze smaru?
Ładowanie indukcyjne
Użycie uchwytu samochodowego z ładowaniem indukcyjnym to z pewnością najwygodniejszy sposób ładowania telefonu w aucie. Montujemy go do szyby lub kratki nawiewu, a do rozpoczęcia ładowania wystarczy jedynie umieścić telefon w zaczepach uchwytu. Dodatkową ich zaletą jest takie ułożenie telefonu, byśmy mogli spoglądać na niego w trakcie jazdy. Możemy dzięki temu śledzić wskazówki nawigacji, bez konieczności sięgania po smartfona. Na rynku dostępne są również rozwiązania magnetyczne, oferujące jeszcze wyższy poziom komfortu. Przyciągają one bowiem telefon samoistnie, więc musimy go jedynie zbliżyć, a magnesy zapewnią stabilność.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana