Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Od czego zależy wytrzymałość opakowań tekturowych?
Opakowanie tekturowe to przede wszystkim sposób na zabezpieczenie przechowywanych produktów. Jest to możliwe dzięki wytrzymałości, jaką oferuje. Właściwość ta zależy jednak od liczby warstw i gramatury, a także od rodzaju zastosowanej tektury. Wytrzymałość opakowania powinna być dopasowana do wagi i rodzaju zawartości, a także do sposobu jej magazynowania. Co jeszcze wpływa na wytrzymałość opakowań tekturowych?
Wytrzymałość opakowań tekturowych – co na nią wpływa?
Wytrzymałość opakowań tekturowych zależy od rodzaju zastosowanej tektury oraz konstrukcji pudełka. Z takich samych typów materiału można uzyskać pudełka o różnych wartościach wytrzymałości. Ergonomiczne opakowania to takie, których trwałość otrzymuje się przy najniższym koszcie produkcji. Duży wpływ na takie działanie, ma także typ tektury – np. trzywarstwowe mogą różnić się masą, co również wpływa na ich wytrzymałość. Nawet przy takiej samej gramaturze, różne typy tektur mogą mieć różną wytrzymałość. Jest to spowodowane np. rodzajem produkcji. Inną wytrzymałość mają również opakowania z tektury litej, a inne np. z falistej.
Przeczytaj również: Co decyduje o wytrzymałości opakowań kartonowych?
Opakowania z tektury litej czy falistej – co wybrać?
Zarówno opakowania z tektury litej, jak i falistej wyróżniają się sporą wytrzymałością. Nieco inne jest jednak ich zastosowanie. Tektura lita sprawdza się do pakowania dość lekkich produktów, które nie muszą mieć solidnego zabezpieczenia przed uszkodzeniami – kosmetyki, leki czy ubrania. Tektura falista to z kolei typowe pofalowane arkusze papieru obustronnie oklejone gładkimi połaciami. Materiał ma formę trójwarstwową. Taka konstrukcja powoduje, że tektura falista jest bardzo wytrzymała i solidna. Można więc z niej produkować opakowania o wysokiej odporności i jakości. Rozbudowaną ofertę tych artykułów proponuje m.in. producent opakowań tekturowych K&T PAK, który dba o jakość swojego asortymentu.
Opakowania z tektury – jakie mają zalety?
Opakowania z tektury litej i falistej to przede wszystkim lekkość konstrukcji, która wpływa na redukcję kosztów transportu. Pudełka te sprawdzają się idealnie do zastosowań przemysłowych, budowlanych czy w trakcie przeprowadzki. Są łatwe do zagospodarowania, nie zajmują wiele miejsca, a przede wszystkim można łatwo zutylizować, co wpływa na ekologię.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana